| Specification | Details |
|---|---|
| Calibre | VJ43 |
| Case Size | 42.5 mm |
| Case Thickness | 11.12 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Dial | Light Champagne Dial |
| Gender | Men’s |
| Hands | Hour, Minute, Second |
| Band | Stainless steel wrap bracelet |
| Water Resistance | 10 bar (100 meters) |
| Glass | Mineral crystal |
| Case Material | Stainless steel with screw case back |
| Functions | Date & Day |
35% OFF
AV3601X1
| Specification | Details |
|---|---|
| Calibre | VJ43 |
| Case Size | 42.5 mm |
| Case Thickness | 11.12 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Dial | Light Champagne Dial |
| Gender | Men’s |
| Hands | Hour, Minute, Second |
| Band | Stainless steel wrap bracelet |
| Water Resistance | 10 bar (100 meters) |
| Glass | Mineral crystal |
| Case Material | Stainless steel with screw case back |
| Functions | Date & Day |
Original price was: OMR 41.000.OMR 26.600Current price is: OMR 26.600.
| Gender | Gents |
|---|






Reviews
There are no reviews yet.