| Specification | Details |
|---|---|
| Calibre | VJ22 |
| Case Size | 33 mm |
| Case Thickness | 8.4 mm |
| Band Width | 16 mm |
| Dial | Red Mother of Pearl Dial |
| Gender | Women’s |
| Hands | Hour, Minute, Second |
| Band | Stainless steel wrap bracelet |
| Water Resistance | 5 bar (50 meters) |
| Glass | Mineral crystal |
| Case Material | Stainless steel with screw case back |
| Function | Date |
35% OFF
AH7EX1X1
| Specification | Details |
|---|---|
| Calibre | VJ22 |
| Case Size | 33 mm |
| Case Thickness | 8.4 mm |
| Band Width | 16 mm |
| Dial | Red Mother of Pearl Dial |
| Gender | Women’s |
| Hands | Hour, Minute, Second |
| Band | Stainless steel wrap bracelet |
| Water Resistance | 5 bar (50 meters) |
| Glass | Mineral crystal |
| Case Material | Stainless steel with screw case back |
| Function | Date |
Original price was: OMR 34.000.OMR 22.100Current price is: OMR 22.100.
| Gender | Ladies |
|---|






Reviews
There are no reviews yet.