| Specification | Details |
|---|---|
| Calibre | VD53 |
| Case Size | 36 mm |
| Case Thickness | 11 mm |
| Band Width | 16 mm |
| Dial | Silver White Dial |
| Gender | Women’s |
| Hands | Hour, Minute, Second, Sub-hands |
| Band | Stainless steel wrap bracelet |
| Water Resistance | 10 bar (100 meters) |
| Glass | Mineral crystal |
| Case Material | Stainless steel with screw case back |
| Functions | Date, 12-24 hour indication, 60-minute chronograph (1 sec), Split time |
35% OFF
AT3K90X1
| Specification | Details |
|---|---|
| Calibre | VD53 |
| Case Size | 36 mm |
| Case Thickness | 11 mm |
| Band Width | 16 mm |
| Dial | Silver White Dial |
| Gender | Women’s |
| Hands | Hour, Minute, Second, Sub-hands |
| Band | Stainless steel wrap bracelet |
| Water Resistance | 10 bar (100 meters) |
| Glass | Mineral crystal |
| Case Material | Stainless steel with screw case back |
| Functions | Date, 12-24 hour indication, 60-minute chronograph (1 sec), Split time |
Original price was: OMR 55.000.OMR 35.700Current price is: OMR 35.700.
| Gender | Ladies |
|---|






Reviews
There are no reviews yet.