| Specification | Details |
|---|---|
| Calibre | VJ43 |
| Case Size | 42 mm |
| Case Thickness | 9.67 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Dial | Brown Dial + Sun Graphic |
| Gender | Men’s |
| Hands | Hour, Minute, Second |
| Band | Stainless steel wrap bracelet |
| Water Resistance | 10 bar (100 meters) |
| Glass | Mineral crystal |
| Case Material | Stainless steel with screw case back |
| Functions | Date & Day |
35% OFF
AV3590X2
| Specification | Details |
|---|---|
| Calibre | VJ43 |
| Case Size | 42 mm |
| Case Thickness | 9.67 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Dial | Brown Dial + Sun Graphic |
| Gender | Men’s |
| Hands | Hour, Minute, Second |
| Band | Stainless steel wrap bracelet |
| Water Resistance | 10 bar (100 meters) |
| Glass | Mineral crystal |
| Case Material | Stainless steel with screw case back |
| Functions | Date & Day |
Original price was: OMR 50.000.OMR 32.500Current price is: OMR 32.500.
| Gender | Gents |
|---|







Reviews
There are no reviews yet.